W obecnych czasach nie jest tajemnicą, że wiele osób nazywanych w Internecie typowymi Januszami decyduje się na wycieczki do jednego z dwóch znanych marketów, które udostępniają swoje ołówki klientom. Tak zrobiona kampania reklamowa pozwoliła urosnąć im do rangi prawdziwych ikon i memów, co w marketingu w sieci jest zadaniem, nad którym pracują najtęższe umysły. Warto jest iść ich śladem

Przede wszystkim plan

Plan działania to absolutna podstawa. Musimy zaprojektować nasz ołówek od podstaw. Wybieramy spośród dostępnych wzorów ołówków do nadruku. Potem ołówki reklamowe z nadrukiem  otrzymują nasze logo i zadany przez nas tekst. Oprócz logo czy nazwy firmy powinniśmy możliwie wysoko umieścić nasz numer telefonu i adres strony WWW. Wtedy można oddać taki ołówek do druku.

Komu rozdawać ołówki?

Przede wszystkim dobrze jest dotrzeć do klientów z dziećmi. One to zaniosą te ołówki do szkoły i zdecydują się pokazywać je innym osobom. Także nauczyciel przy odrobinie szczęścia zobaczy, czym pisze jego uczeń i co znajduje się na owym ołówku. Jest to doskonały przykład marketingu, który w pewnym momencie zaczyna się sam napędzać. Ponadto budowlańcy również wykorzystują w swojej pracy wiele różnych ołówków. Pozwalają one na skuteczne znaczenie miejsc przeznaczonych do wiercenia lub umieszczania styków materiałów. Koledzy z pracy i osoby, u których wykonywane są prace również zobaczą nasz ołówek. Jak widać jednym gadżetem można zdobyć wiele grup docelowych i nasze logo eksponowane będzie w wielu miejscach kraju.